איך עורכים מוצרים ב WooCommerce בצורה מהירה?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

ראשי פרקים

אם יצא לכם לעבוד עם WooCommerce אתם בטח יודעים שהעלאת מוצרים בצורה ידנית היא פשוט סיוט אמיתי. המעבר בין עריכה ידנית לעריכה על ידי תוסף ייעודי ישדרג את העבודה ויחסוך לכם עד 95% מהזמן!

כאשר נערוך את המוצרים עם תוסף ייעודי תיהיה לנו אפשרות לערוך את המוצרים בתצוגה של טבלה, כך נוכל לערוך הנתונים השונים של מספר רב של מוצרים מבלי לעבור בין דפי המוצר.
בנוסף שמירת העריכה תתבצע במקביל לפעולות אחרות מה שיאפשר לנו להמשיך את העבודה מבלי לחכות לשמירת הנתונים.

אציג בפניכם כמה תוספים שעזרו לי באופן אישי להקים אתרי שכר פשוט בלי מאמץ מיותר.

עריכת מוצרים באופן מהיר על ידי טבלה

BEAR – WooCommerce Bulk Editor

בתוסף זה ישנם מגוון רחב של אפשריות המקלות על נושא העלאת המוצרים:
עריכה קבוצתית, עריכה בתצוגת טבלה, עריכת מוצרים עם וריאציות, העלאת תמונות לכל תמונה, הוספת תיאור, הוספת תיאור קצר, ועוד…

בנוסף לפונקציות הרבות שתוסף זה מאפשר לנו לבצע הוא גם מעוצב ובנוי בצורה מאד נוחה למשתמש, החוויה טובה, וישנם הסברים רבים על כל אופציה ואופציה בתוסף בכדי שלא נלך לאיבוד בין כל האופציות.

לתוסף זה גרסה חינמית וגרסת פרמיום אשר מאפשרת עריכה למספר רב יותר של נתונים. הגרסה החינמית מאפשרת עריכה למרבית הנתונים המופיעים בממשק השכר של WooCommerce, אך לפעמים תידרש גרסת פרמיום בכדי לערוך את כולם.

אופציה נוספת שיכולה לעזור ולהציל אותנו פעמים רבות היא שחזור היסטוריית שינויים, בגרסה החינמית מאפשרים לנו לחזור כ 2 צעדים אחורה בהיסטוריית העריכה, ובגרסת הפרמיום נוכל לחזור ללא הגבלה.

עריכת מוצרים עם וריאציות

ישנה אפשרות לערוך את הווריאציות לבד, או לחילופין לבצע עריכה קבוצתית של מוצרים עם וריאציות. הוספה, שיוני, ומחיקה הם אפשריות אשר זמינות גם בתוסף החינמי. אופציה זאת לעריכת מוצרים עם וריאציות חשובה מאד מיכון שרוב תוספי עריכת המוצרים לא כוללים אותה, בטח שלא בגרסה החינמית.

עלות תוסף הפרמיום נכון ליולי 2022: 40$.

Bulk Table Editor for WooCommerce

Bulk Table Editor for WooCommerce - תוסף מקורי של Woocommerce לעריכת מוצרים מהירה

תוסף זה מבית WooCommrce מאפשר עריכה בטבלה מבלי לעבור בין דפי המוצרים מה שמיעל משמעותית את תהליך העריכה. החיסרון המשמעותי בתוסף זה היא שאין מסלול חינמי, משמע במידה ונצרה להשתמש אפילו בפונקציה יחידה בו נצטרך לרכוש את הגרסה המלאה.

הגרסה המלאה של התוסף עולה: 79$ עבור שנה אחת לאתר אחד.

Sheets editor

תוסף זה מאד דומה לתוסף הראשון שהמלצנו עליו, הוא מאפשר עריכה בטבלה, יש אפשרות להורדה של גרסה חינמית. אז במה שני התוספים שונים? התוסף הראשון הרבה יותר אינטואיטיבי ובנוי לממשק משתמש נוח, בעוד שהתוסף הזה מאפשר עריכה מול טבלה. התוסף מאד פשוט – הוא מאפשר לנו לערוך את קובץ המוצרים מתוך האתר במקום להוריד ולעלות את הקובץ בכל פעם.

לינק לאתר התוסף

העלאת קובץ CSV

ישנה אפשרות להעלות, ולעדכן מוצרים דרך ממשק המערכת הרגיל של WooCommerce באמצעות קובץ CSV. קובץ זה דומה מאד לקובץ אקסל, והעריכה בו מהירה בהרבה מעריכה, והוספה של המוצרים באופן ידני, אחד אחד.

הדרך הקלה ביותר ליצור קובץ שכזה היא להוריד אחד קיים מהאתר שלנו. בדף המוצרים תוכלו לייצא את כל המוצרים הקיימים באתר, הקובץ שתורידו יוכל לשמש אתכם בתור הקובץ אותו תערכו.
תוכלו לערוך, את המוצרים או להוסיף מוצרים חדשים על פי העמודות הקיימות.

חשוב לשים לב שהעלאה ועדכון הם שתי פעולות נפרדות. כלומר, במידה ותרצו לערוך ולהוסיף מוצרים תצטרכו לחלק את המצבע לשתי פעולות, עדכון המוצרים הקיימים, והעלאת המוצרים החדשים. לכל פעולה תצרו קובץ CSV שונה, ולכל אחת מהן תעלו את הקובץ המתאים.

מוצרים עם וריאציות

אף על פי כן שדרך זאת היא דרך הממשק המקורי של WooCommerce אין באפשרותנו לעלות מוצרים עם וריאציות לעדכון בפעימה אחת. כאשר נעלה מוצרים עם וריאציות המוצר ייווצר עם התכונות המתאימות, אך המוצרים המתאימים בווריאציות. על מנת ליצור את הווריאציות השונות למוצרים נצטרך, להיכנס לכל מוצר בנפרד -> להגיע לתכונות המוצר -> ללחוץ בכל תכונה: תכונה לווריאציות -> לאחר מכן להגיע לווריאציות המוצר ולבחור באפשרות הוסף וריאציות לכל התכונות.

אחרי תהליך זה הווריאציות ייווצרו.

קטגוריות ותכונות מוצרים

כאשר נעדכן את קטגוריות או תכונות המוצרים באחת מהדרכים שמופיעות במדריך זה הם יתווספו באופן אוטומטי לקטגוריות ולתכונות הקיימות במערכת. כלומר, גם כאשר אנו מוסיפים, ועורכים מוצרים באופן קבוצתי עדיין נוכל לשמר את האפשרות של הלקוחות לסנן, או לקנות מוצרים עם וריאציות.

האפשרות לערוך את הקטגוריות בצורה קבוצתית חשובה מאד בגלל כמה סיבות:

איך אנחנו עובדים מול הלקוחות שלנו?

הלקוחות הם העולם שלנו, אנחנו כאן לעזרתם, בשביל להקל על הלקוח, ומצד שני לאפשר עבודה מהירה ויעילה. הכנו טבלה מיוחדת עם כל הפרטים שהלקוחות יצטרכו בשביל להכין לנו את השטח להעלאת המוצרים, אך לא יצטרכו להסתבך עם הגדרות שונות. כך הלקוחות ממלאים בטבלה את כל הנתונים, ולאחר מכן אנו מסדרים ועורכים אותה כך שתהיה מוכנה לעליה לאתר. קישור לדוגמה לטבלה שכזאת

מספר מזההשם מוצרסוג מוצרתיאור מלאתיאור קצרקטגוריותתגיותתכונה 1 שםפירוטתכונה 2 שםפירוטמלאי
1מוצר דוגמהרגילתיאור ארוך…תאירו קצר…דוגמה בן, דוגמה2, דוגמה 3"}">דוגמה אב > דוגמה בן, דוגמה2, דוגמה 3יפה, גדול, נחמד, נמכר     
2מוצר דוגמה 2מוצר עם וריאציותתיאור ארוך…תאירו קצר…דוגמה בן, דוגמה2, דוגמה 3"}">דוגמה אב > דוגמה בן, דוגמה2, דוגמה 3יפה, גדול, נחמד, נמכרגודלגדול, בינוני, קטןצבעאדום, כחול, צהוב10

עבודה מול בונה אתרים איכותי נמדדת לא רק בעיצוב האתר, אלה גם במהירות בנייתו ובנוחות הלקוח תוך כדי התהליך. על ידי עבודה עם קובץ Google Sheets מופשט תוכלו להתעדכן באופן שותף במידע שהלקוח מעלה, לאפשר ללקוח דרך קלה ונוחה לשלוח לכם את כל הנתונים הנחוצים ולהעלות את המוצרים ממש במהירות הבזק!

התייעצו איתנו בכל שאלה!

זה פשוט - הצלחה שלכם היא הצלחה שלנו. ואנחנו אוהבים הצלחות!

תכנים קשורים למאמר זה

ראשי פרקים

צור קשר!

יעניינו אתכם:

דילוג לתוכן